Przejdź do treści

116 tys. zł na Wakacje Marzeń dla dzieci z Domów Dziecka

W trakcie tegorocznej Gali Waszej Turystyki nie zabrakło dwóch kluczowych punktów programu. Jednym z nich była Aukcja Charytatywna, podczas której zebrano 116 tys. złotych na rzecz Wakacji Marzeń dla dzieci z Domów Dziecka.

Akcja „Wakacje Marzeń” została zorganizowana po raz pierwszy z 2022 roku przez stowarzyszenie People for People wspierana przez Turystyczną Organizację Otwartą i Polski Holding Hotelowy oraz prywatnych darczyńców.

Stowarzyszenia People for People od lat wspiera dzieci z domów dziecka na terenie Polski. Ostanie trzy lata to moc radości związana z prezentami pod choinę, dzięki którym podopieczni domów dziecka mogli przez chwilę poczuć się jakby miały ciepły, kochający dom. W tym roku dzięki akcji „Wakacje Marzeń”, aż 20-cioro dzieci spędziło wakacje na obozach i koloniach. People for People ma cały czas apetyt na to, aby wspierać więcej i więcej dzieciaków, aby mogły się czuć lepiej oraz dorastać w przyjaznym środowisku.

Poza samą opłata za wakacje dzieci otrzymują wycieczki fakultatywne, wstępy do wszystkich zwiedzanych miejsc oraz kieszonkowe, aby ani przez chwilę nie poczuły się gorsze i mniej wartościowe. Co najważniejsze, stowarzyszenie nie przeznacza ani jednej złotówki na koszty operacyjne, każdy wpłacony grosz przekazywany jest bezpośrednio dla dzieci.

“Aukcja charytatywna, która odbyła się podczas II Gali Waszej Turystyki w piątek 13 stycznia 2023 roku, była niesamowitym wydarzeniem. Cudowna atmosfera, olbrzymie emocje podczas licytacji, a finalnie olbrzymia i nieopisana radość i łzy szczęścia. Branża turystyczna kolejny raz pokazała wielkie serce i olbrzymią wrażliwość na potrzeby innych. Udało się nam zebrać rekordową kwotę 116 tys. złotych, a dodatkowy gest prezesa Itaki, Piotra Henicza i deklaracja ufundowania 20 miejsc był niezwykle miłym zaskoczeniem” – powiedział Łukasz Mikosz, prezes stowarzyszenia People for People.

Źródło: Wasza Turystyka

Udostępnij