Przejdź do treści

II Kongres ESG

II Kongres ESG

25 stycznia 2023 r.

Wątkiem przewodnim II Kongresu ESG była transformacja zrównoważonego rozwoju, którą wymusiła wojna za naszą wschodnią granicą. Wojna w Ukrainie stała się pewnego rodzaju sprawdzianem strategii ESG i deklaracji o społecznej odpowiedzialności firm. Konieczne jest przeprowadzenie w Unii Europejskiej procesu „przewartościowania wartości”, nowego spojrzenia na strategie ESG, oceny planów i składanych deklaracji.

Podczas Kongresu kontynuowaliśmy i pogłębialiśmy, rozpoczętą podczas pierwszej edycji, dyskusję o tym, jak należy zredefiniować strategie i standardy ESG. Rozmawialiśmy m.in. o wpływie wojny w Ukrainie na realizację strategii transformacji przemysłowych i działań mających zatrzymać proces degradacji środowiska, o problemach związanych z łańcuchem dostaw, o głodzie i migracjach, o sprawiedliwości społecznej, o równym traktowaniu w miejscu pracy, o czystej energii, o równoważonym rolnictwie, o wpływie konsumentów na politykę firm.

Ważnym tematem, któremu poświęciliśmy inauguracyjną sesję Kongresu, była rola kobiet we współczesnym świecie w świetle strategii ESG. Rozmawialiśmy o tym zagadnieniu podczas sesji zatytułowanej „Kobieca moc w męskim świecie”.

Liczby

Galeria zdjęć II Kongresu

Zobacz II Kongres ESG