Przejdź do treści

Dorastaj z nami: Gala wdzięczności dla bohaterów

Andrzej Duda – Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej wraz z Pierwszą Damą gościli u siebie grupę dzieci, których rodzice poświęcili swoje życie lub zdrowie służąc ojczyźnie i społeczeństwu. Wśród gości znaleźli się m. in. 12-letni syn zmarłej na covid-19 pielęgniarki, nastoletnia córka sapera, który zginął w czasie neutralizowania pocisków z czasów II wojny światowej, a także czterech synów wieloletniego funkcjonariusza Służby Ochrony Państwa. Wszyscy są podopiecznymi Fundacji Dorastaj z Nami.

Podczas spotkania Andrzej Duda – Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej wraz z Małżonką Agatą Kornhauser-Dudą, wręczyli symboliczne stypendia dzieciom, które w 2023 roku dołączyły do fundacyjnej „rodziny”. Każde z dzieci miało okazję do bezpośredniej rozmowy z Parą Prezydencką, do opowiedzenia swojej historii i podzielenia się emocjami.

„To jest wielka radość dla Fundacji Dorastaj z Nami, ale także dla mnie i mojej żony, którzy czujemy się odpowiedzialni za ten ważny element – misji państwa polskiego, które ma obowiązek opiekować się swoimi funkcjonariuszami i ich najbliższymi – dziećmi, rodzinami. W momencie, gdy to wsparcie dla człowieka jest to znaczy, że państwo istnieje.” – Oświadczył podczas uroczystości Andrzej Duda – Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej.

W wydarzeniu uczestniczyli m. in. Grażyna Ignaczak–Bandych – szef Kancelaria Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Jacek Siewiera – Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego kadra kierownicza i dowódcza Wojska Polskiego, Policji i Państwowej Straży Pożarnej, prezesi przedsiębiorstw i spółek skarbu państwa oraz rodziny żołnierzy, strażaków i policjantów poległych na służbie.

„Wszyscy tutaj zebrani: przedstawiciele instytucji państwowych z Panem Prezydentem na czele, prezesi wielkich i małych przedsiębiorstw a także my pracownicy Fundacji Dorastaj z Nami, jesteśmy dzisiaj z Wami po to, by podziękować Waszym Mamom i Tatom za służbę dla nas wszystkich. Za to, że możemy bezpiecznie dorastać, żyć i pracować w naszej Polsce.” – Oświadczyła Magdalena Pawlak – prezes zarządu Fundacji .

Źródło: Dorastaj z nami: Gala wdzięczności dla bohaterów – Agencja Informacyjna | Kultura (agencja-informacyjna.com)

Udostępnij