Przejdź do treści

EY uznany przez niezależną firmę badawczą za lidera ESG w zakresie usług doradczych

Człowiek trzymający kartke z wykresami i danymi.

Verdantix, niezależna firma badawcza, w ostatniej edycji swojego prestiżowego raportu Green Quadrant: ESG & Sustainability Consulting 2022 wskazała EY w gronie liderów sektora usług doradczych w obszarze środowiska, odpowiedzialności społecznej i ładu korporacyjnego (ESG).

Sporządzając raport, firma przeanalizowała 15 przedsiębiorstw świadczących usługi doradcze. EY uplasował się w gronie liderów w kategoriach: strategii programów ESG, strategii w obszarze zmian klimatycznych oraz zarządzania ładem korporacyjnym.

Raport rekomenduje usługi EY dla organizacji poszukujących wieloaspektowego doradztwa w obszarach ESG i zrównoważonego rozwoju, a także pragnących wprowadzać i osiągać międzynarodowego cele w tym zakresie.

– Przez ostatnie lata biznes przeszedł ogromną transformację. Większość uwagi skupia się na cyfryzacji, jednak nie mniej ważne są zmiany w postrzeganiu roli jaką zdaniem konsumentów powinny odgrywać przedsiębiorstwa w zmieniającym się świecie. Firmy, które nie tylko wdrożyły strategię ESG, ale również demonstrują już mierzalne wyniki podjętych działań, znajdują się w nieporównywalnie korzystniejszym biznesowym położeniu – mówi Jarosław Wajer, Partner EY Polska, Lider Działu Energetyki w Polsce i regionie CESA, ekspert zagadnień zrównoważonego rozwoju.

– Doskonałym przykładem jest sektor energetyczny, który jak żaden inny jest ściśle monitorowany pod kątem ograniczania wpływu na środowisko. W tej drodze, podobnie jak na górskim szlaku, potrzebny jest jednak przewodnik który doskonale zna teren. Cieszymy się, że EY znalazł się w gronie firm, do których organizacje wyruszające w tę podróż powinny zwrócić się w pierwszej kolejności.

Raport podkreśla długą historię zaangażowania EY w tworzenie w ramach organizacji funkcji oraz inicjatyw z zakresu ESG, jak również umiejętności opracowywania wielowątkowych, wysokiej jakości ofert o charakterze strategicznym. Autorzy docenili również pracę ekspertów EY w zakresie tworzenia realistycznych strategii ESG dla klientów i wspieranie w osiąganiu planowanych założeń.

Wiodącą rolę w tym procesie ogrywa powołany ponad 20 lat temu zespół Zmian Klimatycznych i Zrównoważonego Rozwoju (Climate Change and Sustainability Services team). To globalny, multidyscyplinarny zespół działający na styku różnych linii biznesowych. Jego członkowie wspierają klientów w rozumieniu i reagowaniu na szanse oraz wyzwania w zakresie zmian klimatycznych, a także „trzymaniu ręki na pulsie” w dynamicznie zmieniających się obowiązkach w obszarze zrównoważonego rozwoju – także raportowania niefinansowego.

Źródło: EY Polska

Udostępnij