Przejdź do treści

IV edycja Our Future Forum – o przyszłości w niepewnych czasach

23 listopada w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie odbędzie się IV edycja Our Future Forum – największej konferencji edukacyjnej w Polsce. Ponad 1000 uczniów i studentów z całego kraju, spotka się, by dyskutować o przyszłości polskiego szkolnictwa i uczelni wyższych. Uczestnicy wezmą także udział w warsztatach edukacyjnych i panelach dyskusyjnych z autorytetami, w takich dziedzinach jak ekonomia, polityka zagraniczna czy samorządność.

To już czwarta edycja wydarzenia organizowanego przez Our Future Foundation, organizację zrzeszającą studentów czołowych polskich i zagranicznych uczelni. Podczas tegorocznej konferencji, 1000 młodych studentów i uczniów będzie debatować o wyzwaniach, z którymi mierzy się polska młodzież podczas edukacyjnej drogi i przy wkraczaniu na rynek pracy. Wśród uczestników znajdą się stypendyści Fundacji, a także przedstawiciele polskich stowarzyszeń studenckich z Londynu, Paryża czy Nowego Jorku. Młodzież weźmie udział w panelach dyskusyjnych, w których zaproszeni specjaliści będą rozmawiać o bezpieczeństwie, transformacji energetycznej, równości płci czy też „cyfryzacji życia”. Strona merytoryczna wydarzenia została przygotowana we współpracy m.in. z Fundacją im. Kazimierza Pułaskiego, Instytutem im. Stanisława Lema, Fundacją Nauka. To lubię, a także amerykańskim think-tankiem – Common Sense Society.

„Podstawowym założeniem Our Future Forum jest integracja środowisk młodzieżowych, akademickich i biznesowych, zainteresowanych nie tylko edukacją, ale także merytoryczną dyskusją na kluczowe tematy zielonej transformacji, bezpieczeństwa i społeczeństwa demokratycznego. Cieszę się, że w tym roku będziemy gościć przedstawicieli NATO czy też profesorów London School of Economics, co z pewnością wniesie do dyskusji międzynarodową perspektywę, tak potrzebną do rozmowy o globalnych problemach. Mamy nadzieję, że czwarta edycja konferencji przyczyni się do dalszej aktywizacji polskiej młodzieży. Chcemy, by ponad tysiąc młodych ludzi, którzy spotkają się w Warszawie miało świadomość, że ich głos jest ważny i ma siłę kształtowania rzeczywistości” – mówi Zuzanna Buszman, przewodnicząca Rady Our Future Foundation.

Na konferencji wystąpią m.in.: Michał Sapota (HRE Investments), Giedrimas Jeglinskas (NATO), Prof. Gwynthian Prins (LSE), Paweł Borys (PFR), Paweł Majewski (Enea), Grzegorz Mazurek (ALK), Beata Daszyńska-Muzyczka (BGK), Michał Czarnuch (DZP), Karolina Rzońca-Bajorek (Asseco) i dr Paul Coyer (Common Sense Society). Uczniowie i studenci wezmą także udział w warsztatach edukacyjnych i zawodowych prowadzonych przez specjalistów z największych międzynarodowych korporacji, a także polskich liderów opinii. Przedstawiciele PwC Polska oraz Strategy& poprowadzą warsztaty dla młodych ludzi zainteresowanych branżą konsultingu strategicznego. Opowiedzą oni także, o tym jakie umiejętności są kluczowe do odnalezienia się na współczesnym rynku pracy. Reprezentanci Amazon przedstawią uczestnikom wyzwania z jakimi mierzą się firmy funkcjonujące w cyfrowej gospodarce i przetestują umiejętności młodych z zakresu „problem solving”. Właściwej komunikacji w biznesie będą za to uczyć studentów specjaliści z Asseco.

„Jesteśmy dumni, że udało nam się przygotować tyle wartościowych warsztatów dla uczestników Forum. To bardzo ważne, aby uczniowie i studenci mieli świadomość jakie mają możliwości podczas wybierania ścieżki kariery i jakie umiejętności są kluczowe do odniesienia sukcesu. Our Future Forum to nie tylko miejsce, gdzie angażujemy błyskotliwych, młodych Polaków w dialog na tematy, które ich fascynują, ale także dajemy im szansę poznania i rozmowy ze specjalistami z tak różnych dziedzin. Wierzę, że znajomości, które młodzi zawrą podczas konferencji, zarówno z prelegentami jak i między sobą, pomogą im w przyszłości w realizacji wielkich ambicji i marzeń” – powiedział Kamil Tomkowicz, Dyrektor ds. PR w Our Future Foundation.

Organizator konferencji, Our Future Foundation to Fundacja zapewniająca bezpłatne wsparcie dla dziesiątek polskich i ukraińskich licealistów, chcących aplikować na najlepsze światowe uczelnie wyższe. Przy współpracy z Partnerami oferuje ona programy stypendialne i mentoringowe, łączące młodych liderów z ludźmi sukcesu oraz przyszłymi pracodawcami. Do tej pory organizacji udało się pomóc ponad 130 młodym Polakom, którzy dziś studiują na takich uniwersytetach jak: Oxford, Yale, NYU, UPenn, Cambridge czy LSE. Fundacja skupia także swoje wysiłki na promowaniu debaty o polskiej edukacji i nierównościach w dostępie do niej, jakie napotykają uczniowie z mniejszych ośrodków miejskich.

Cała konferencja transmitowana będzie online na Facebooku Fundacji

 

Udostępnij