Przejdź do treści

Jacek Janiszewski, Welconomy: Polityk musi pamiętać, że jest sługą

– Zachęcamy wszystkich polskich polityków z różnych stron politycznych by poświęcili swój czas i przyjechali do nas do Torunia na Forum Welconomy i zauważyli jakie mamy wyzwania na najbliższe lata – mówi Jacek Janiszewski przewodniczący Welconomy w rozmowie z ISBnews.TV.

– Podobało mi się to co powiedział u nas premier Morawiecki, że pewne rzeczy trzeba wyciągać poza nawias. Chodzi o rzeczy związane z racją stanu państwa.  Co do przyszłości Polski możemy mieć wszyscy różne poglądy i różne drogi dochodzenia, ale są takie rzeczy, o których się nie dyskutuje. Poszukiwanie takich spraw to jest zadanie Welconomy – dodaje Jacek Janiszewski.

Zdaniem naszego rozmówcy na takich konferencjach jak Welconomy mówić się o różnych rozwiązaniach i pomysłach na rozwój Polski.

– Obecność polityków różnych opcji pozwala zapoznać się z innym spojrzeniem na nasz Kraj. Na naszym Forum nie ma napięć pomiędzy ludźmi. Panuje spokój i ja osobiście przywiązuję do tego dużą wagę. Jestem człowiekiem dialogu i nie umiem nienawidzić ludzi. Chcę takim myśleniem zarażać innych – mówi Janiszewski.

W Polsce wciąż pokutuje takie myślenie, że polityk jest ważniejszy o tych co robią biznes i płacą podatki.

– Polityk musi pamiętać, że jest sługą. Jeżeli zarządzając będzie służy to znaczy, że jest dobrym politykiem – stwierdza przewodniczący Welconomy.

Źródło: https://www.isbnews.tv/jacek-janiszewski-welconomy-polityk-musi-pamietac-ze-jest-sluga/

Udostępnij