Przejdź do treści

Konferencja WelScience in Bydgoszcz już w październiku

Podpisanie listu intencyjnego

To będzie pierwsze takie wydarzenie w Polsce. W Bydgoszczy zostanie zorganizowana konferencja popularnonaukowa, zorganizowana przez twórców Forum Gospodarczego: Stowarzyszenie „Integracja i Współpraca”, która ma podsumować doświadczenia związane z pandemią Covid-19. – Naszym celem jest to, aby zdobyta wiedza i doświadczenie mogły być pomocne w przypadku potencjalnego kryzysu wywołanego przez ten lub inny wirus – tłumaczą organizatorzy.

Pierwsza konferencja popularnonaukowa WelScience in Bydgoszcz „COVID. Doświadczenie społeczne” odbędzie się w Bydgoszczy w dniach 13-14 października 2022. Organizatorem jest Stowarzyszenie „Integracja i Współpraca”, które jest też pomysłodawcą i organizatorem Welconomy Forum in Toruń, jednego z najstarszych wydarzeń gospodarczych w Polsce.

– Mija dwa i pół roku od kiedy świat zmaga się z pandemią, która zabrała już kilka milionów istnień. Covid jest dalej wyzwaniem dla nas wszystkich. Wybitni polscy i zagraniczni eksperci będą starali się opisać doświadczenie pandemii covid – 19 w medycynie, edukacji, kulturze, ekonomii oraz w relacjach międzyludzkich – mówią organizatorzy konferencji. – Wszyscy bierzemy udział w walce z covidem i wszyscy odczuwamy jego skutki. Celem konferencji jest podzielenie się doświadczeniem, podjęcie dyskusji nad wypracowaniem procedur, które należy przyjąć, aby osłabić działanie pandemii w przyszłości. Podczas dwóch dni obrad uczestnicy będą mogli wysłuchać wypowiedzi naukowców i praktyków oraz wziąć udział w dyskusji. Zastanawiać się będziemy czego świat powinien się nauczyć dzięki Covid- 19.

Konferencja jest skierowana do środowisk akademickich, medycznych, placówek edukacyjnych, kulturalnych, przedsiębiorców oraz wszystkich zainteresowanych walką z pandemią. Udział w konferencji jest bezpłatny na podstawie wcześniejszej rejestracji za pośrednictwem strony www.welconomy.pl Na stronie znajdziemy też szczegółowy program wydarzenia.

Wydarzenie wspierają merytorycznie uczelnie: Politechnika Bydgoska, Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, Collegium Medicum UMK w Toruniu oraz Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy. Mecenasem konferencji jest Samorząd Województwa Kujawsko- Pomorskiego.

Udostępnij