II Kongres ESG

II Kongres ESG

25 stycznia 2023 r.

Wątkiem przewodnim II Kongresu ESG będzie transformacja zrównoważonego rozwoju, którą wymusiła wojna za naszą wschodnią granicą.

Kongres ESG „Liderzy zrównoważonego rozwoju na rzecz ekosystemu ESG”, to inicjatywa liderów zrównoważonego rozwoju na rzecz ekosystemu ESG w Polsce. Jest to forum dialogu pomiędzy przedstawicielami administracji państwowej, biznesem (liderami ESG), organizacjami pozarządowymi, środowiskami naukowymi, eksperckimi i mediami na rzecz upowszechniania raportowania ESG i wdrażania zasad zrównoważonego rozwoju.
Do rozpoczęcia zostało:
dni
godzin
minuty

Tematyka

Wątkiem przewodnim II Kongresu ESG będzie transformacja zrównoważonego rozwoju, którą wymusiła wojna za naszą wschodnią granicą. Wojna w Ukrainie stała się pewnego rodzaju sprawdzianem strategii ESG i deklaracji o społecznej odpowiedzialności firm. Konieczne jest przeprowadzenie w Unii Europejskiej procesu „przewartościowania wartości”, nowego spojrzenia na strategie ESG, oceny planów i składanych deklaracji.

Podczas Kongresu chcemy kontynuować i pogłębiać, rozpoczętą podczas pierwszej jego edycji, dyskusję o tym, jak należy zredefiniować strategie i standardy ESG. Będziemy rozmawiać m.in. o wpływie wojny w Ukrainie na realizację strategii transformacji przemysłowych i działań mających zatrzymać proces degradacji środowiska, o problemach związanych z łańcuchem dostaw, o głodzie i migracjach, o sprawiedliwości społecznej, o równym traktowaniu w miejscu pracy, o czystej energii, o zrównoważonym rolnictwie, o wpływie konsumentów na politykę firm.

Ważnym tematem, któremu poświęcona zostanie inauguracyjna sesja Kongresu, będzie rola kobiet we współczesnym świecie w świetle strategii ESG. Mamy nadzieję porozmawiać o tym zagadnieniu podczas sesji zatytułowanej „Kobieca moc w męskim świecie” w gronie Pierwszych Dam i najbardziej wpływowych kobiet polskiego życia publicznego.

Zobacz I Kongres ESG:

Udział w Kongresie ESG

II Kongres ESG – Liderzy zrównoważonego rozwoju na rzecz ekosystemu ESG odbędzie się 25 stycznia 2023 r. w Warszawie, w Centralnym Domu Technologii.

W II Kongresie ESG można wziąć udział w dwóch formułach:

  • online – dostęp dla wszystkich chętnych,
  • offline (stacjonarny udział w Kongresie) – dla prelegentów, przedstawicieli Partnerów II Kongresu ESG.

Galeria zdjęć I Kongresu

Organizatorzy

Głównym organizatorem Kongresu ESG jest Instytut ESG, czyli zespół doradczo-analityczny działający w ramach Fundacji im. XBW Ignacego Krasickiego.

Przejdź do zakładki „Organizatorzy” i poznaj wszystkie podmioty zaangażowane w wydarzenie.

Dla mediów

Zespół prasowy Kongresu ESG pozostaje do dyspozycji przedstawicieli mediów. Zapraszamy do kontaktu, również w sprawie pozyskania akredytacji dziennikarskich.