II Kongres ESG

II Kongres ESG

Kongres ESG „Liderzy zrównoważonego rozwoju na rzecz ekosystemu ESG”, to inicjatywa liderów zrównoważonego rozwoju na rzecz ekosystemu ESG w Polsce. Jest to forum dialogu pomiędzy przedstawicielami administracji państwowej, biznesem (liderami ESG), organizacjami pozarządowymi, środowiskami naukowymi, eksperckimi i mediami na rzecz upowszechniania raportowania ESG i wdrażania zasad zrównoważonego rozwoju.
Do rozpoczęcia zostało:
dni
godzin
minuty

Tematyka

Wątkiem przewodnim II Kongresu ESG będzie transformacja zrównoważonego rozwoju, którą wymusiła wojna za naszą wschodnią granicą. Wojna w Ukrainie stała się pewnego rodzaju sprawdzianem strategii ESG i deklaracji o społecznej odpowiedzialności firm. Konieczne jest przeprowadzenie w Unii Europejskiej procesu „przewartościowania wartości”, nowego spojrzenia na strategie ESG, oceny planów i składanych deklaracji.

Podczas Kongresu chcemy kontynuować i pogłębiać, rozpoczętą podczas pierwszej jego edycji, dyskusję o tym, jak należy zredefiniować strategie i standardy ESG. Będziemy rozmawiać m.in. o wpływie wojny w Ukrainie na realizację strategii transformacji przemysłowych i działań mających zatrzymać proces degradacji środowiska, o problemach związanych z łańcuchem dostaw, o głodzie i migracjach, o sprawiedliwości społecznej, o równym traktowaniu w miejscu pracy, o czystej energii, o zrównoważonym rolnictwie, o wpływie konsumentów na politykę firm.

Ważnym tematem, któremu poświęcona zostanie inauguracyjna sesja Kongresu, będzie rola kobiet we współczesnym świecie w świetle strategii ESG. Mamy nadzieję porozmawiać o tym zagadnieniu podczas sesji zatytułowanej „Kobieca moc w męskim świecie” w gronie Pierwszych Dam i najbardziej wpływowych kobiet polskiego życia publicznego.

Zobacz I Kongres ESG:

Galeria zdjęć I Kongresu

Organizatorzy

Głównym organizatorem Kongresu ESG jest Instytut ESG, czyli zespół doradczo-analityczny działający w ramach Fundacji im. XBW Ignacego Krasickiego.

Przejdź do zakładki „Organizatorzy” i poznaj wszystkie podmioty zaangażowane w wydarzenie.

Dla mediów

Zespół prasowy Kongresu ESG pozostaje do dyspozycji przedstawicieli mediów. Zapraszamy do kontaktu, również w sprawie pozyskania akredytacji dziennikarskich.