II Kongres ESG

II Kongres ESG

25 stycznia 2023 r.

Wątkiem przewodnim II Kongresu ESG była transformacja zrównoważonego rozwoju, którą wymusiła wojna za naszą wschodnią granicą.

Kongres ESG „Liderzy zrównoważonego rozwoju na rzecz ekosystemu ESG”, to inicjatywa liderów zrównoważonego rozwoju na rzecz ekosystemu ESG w Polsce. Jest to forum dialogu pomiędzy przedstawicielami administracji państwowej, biznesem (liderami ESG), organizacjami pozarządowymi, środowiskami naukowymi, eksperckimi i mediami na rzecz upowszechniania raportowania ESG i wdrażania zasad zrównoważonego rozwoju.

Relacja video

II Kongres ESG odbył 25 stycznia 2023 r. w Centralnym Domu Technologii, w Warszawie.

Tematyka

Wątkiem przewodnim II Kongresu ESG była transformacja zrównoważonego rozwoju, którą wymusiła wojna za naszą wschodnią granicą. Wojna w Ukrainie stała się pewnego rodzaju sprawdzianem strategii ESG i deklaracji o społecznej odpowiedzialności firm. Konieczne jest przeprowadzenie w Unii Europejskiej procesu „przewartościowania wartości”, nowego spojrzenia na strategie ESG, oceny planów i składanych deklaracji.

Podczas Kongresu kontynuowaliśmy i pogłębialiśmy, rozpoczętą podczas pierwszej edycji, dyskusję o tym, jak należy zredefiniować strategie i standardy ESG. Rozmawialiśmy m.in. o wpływie wojny w Ukrainie na realizację strategii transformacji przemysłowych i działań mających zatrzymać proces degradacji środowiska, o problemach związanych z łańcuchem dostaw, o głodzie i migracjach, o sprawiedliwości społecznej, o równym traktowaniu w miejscu pracy, o czystej energii, o zrównoważonym rolnictwie, o wpływie konsumentów na politykę firm.

Ważnym tematem, któremu poświęciliśmy inauguracyjną sesję Kongresu, była rola kobiet we współczesnym świecie w świetle strategii ESG. Rozmawialiśmy o tym zagadnieniu podczas sesji zatytułowanej „Kobieca moc w męskim świecie”.

Zobacz I Kongres ESG:

Udział w Kongresie ESG

II Kongres ESG – Liderzy zrównoważonego rozwoju na rzecz ekosystemu ESG odbył się 25 stycznia 2023 r. w Warszawie, w Centralnym Domu Technologii.

W II Kongresie ESG można było wziąć udział w dwóch formułach:

  • online – dostęp dla wszystkich chętnych,
  • offline (stacjonarny udział w Kongresie) – dla prelegentów, przedstawicieli Partnerów II Kongresu ESG.


REGULAMIN WYDARZENIA 

Galeria zdjęć I Kongresu

Organizatorzy

Głównym organizatorem Kongresu ESG jest Instytut ESG, czyli zespół doradczo-analityczny działający w ramach Fundacji im. XBW Ignacego Krasickiego.

Przejdź do zakładki „Organizatorzy” i poznaj wszystkie podmioty zaangażowane w wydarzenie.

Dla mediów

Zespół prasowy Kongresu ESG pozostaje do dyspozycji przedstawicieli mediów. Zapraszamy do kontaktu, również w sprawie pozyskania akredytacji dziennikarskich.