Przejdź do treści

Linie lotnicze na serio wzięły się za zmniejszenie śladu węglowego

Kryzys klimatyczny to największe wyzwanie stojące przed branżą lotniczą i nie ma czasu do stracenia. Powstała więc inicjatywa The Sustainable Flight Challenge.

Sygnatariusze tej inicjatywy zaangażowali się w dalsze zmniejszanie naszego śladu węglowego poprzez znajdowanie nowych sposobów na zmniejszenie emisji szkodliwych substancji, a także zwiększenie wydajności swoich flot.

The Sustainable Flight Challenge – inicjatywa wzywa uczestniczące linie lotnicze do wykraczania poza granice poprzez znalezienie najbardziej zrównoważonego sposobu obsługi jednego lotu w ich istniejących sieciach.

Wyzwanie zrównoważonego lotu nie polega tylko na wzięciu udziału w akcji. Chodzi o to, by wspólnie wziąć odpowiedzialność za przyszłość. Wszystkie doświadczenia i innowacje z tych dedykowanych lotów będą udostępniane, pomagając napędzać zmiany, które branża lotnicza i społeczności muszą wprowadzić w przestworza w bardziej zrównoważony sposób.

Wiele linii lotniczych nadal boryka się z poważnymi problemami spowodowanymi przez COVID-19. Oznacza to, że nie wszystkie linie lotnicze będą mogły wziąć udział w pierwszym roku próbnym inicjatywy, ale każdy członek – i cała branża lotnicza – skorzysta na tym wyzwaniu. Sygnatariusze zapewniają, że wszystkie doświadczenia zostaną udostępnione jako open source.

Udostępnij