Przejdź do treści

Nowe podcasty promujące dobre praktyki w biznesie

Fundacja im. XBW Ignacego Krasickiego przygotowała dwa nowe cykle podcastów promujących dobre praktyki w biznesie: Podcast Pracodawca Godny Zaufania oraz Podcast Społecznie Odpowiedzialny. Już teraz można posłuchać o tym, co to znaczy być pracodawcą godnym zaufania, czy potrafimy rozszyfrować skrót ESG, jak żyć w sposób zrównoważony i dlaczego mniej znaczy lepiej?

Podcast społecznie odpowiedzialny

W ramach cyklu Podcast Społecznie Odpowiedzialny powstały cztery odcinki– wszystkie do odsłuchania pod linkiem Podcast społecznie odpowiedzialny:

  1. Gościni: Karolina Hytrek-Prosiecka, dziennikarka ekonomiczna

Tematyka: Czy potrafimy rozszyfrować skrót ESG, który będzie miał tak duży wpływ na nasze życie? Czy trzy litery tego skrótu są tak samo ważne? Czy raportowanie niefinansowe to tylko przykry obowiązek, a może szansa na rozwój firm, Polski i nasze lepsze jutro? Jak żyć w sposób zrównoważony i dlaczego mniej znaczy lepiej?

Link: https://raportcsr.pl/karolina-hytrek-prosiecka-jak-zyc-w-sposob-zrownowazony-podcast-spolecznie-odpowiedzialny/

  1. Gość: Jan Bolanowski, redaktor ekonomiczny, Forbes

Tematyka: Jak wyglądają obecnie – po latach pandemii i następujących po niej kryzysach –  relacje pomiędzy pracodawcami a pracownikami? Jak możliwość pracy zdalnej i inne rozwiązania istotne z punktu widzenia komponentu S w ESG zmieniały biznes w ostatnich latach?  Jaka jest rola mediów w promowaniu społecznie odpowiedzialnych postaw przedsiębiorców i konsumentów? Jaki wpływ mogą mieć na nasze wybory, które nie są przecież obojętne dla kosztów społecznych i środowiskowych? Co w relacjach na linii pracownik-pracodawca oznacza zaufanie?

Link: https://raportcsr.pl/jan-bolanowski-forbes-odpowiedzialne-firmy-okiem-mediow-podcast-spolecznie-odpowiedzialny/

  1. Gościni: Magdalena Pawlak, prezeska Fundacji „Dorastaj z nami”

Tematyka: Fundacja wspiera dzieci, których rodzice polegli na służbie. W tej chwili ma pod opieką 140 młodych ludzi. Jakiej pomocy potrzebują, jak mierzą się z traumą utraty taty lub mamy – i jak my możemy włączyć się w prace fundacji?

Link: https://raportcsr.pl/magdalena-pawlak-dzialania-fundacji-dorastaj-z-nami-podcast-spolecznie-odpowiedzialny/

  1. Gościni: Joanna Styczeń-Lasocka, dyrektor generalna Olimpiad Specjalnych Polska

Tematyka: W jaki sposób sport zmienia życie  osób z niepełnosprawnościami, jak przed nimi otworzyć nasz świat – świat osób pełnosprawnych. W jaki sposób możemy wspierać osoby z niepełnosprawnością intelektualną i jak mogą oni wzbogacić nasze życie?

Link: https://raportcsr.pl/joanna-styczen-lasocka-swiat-osob-z-niepelnosprawnosciami-podcast-spolecznie-odpowiedzialny/

Podcast Pracodawca Godny Zaufania

W ramach cyklu Podcast Pracodawca Godny Zaufania powstały cztery odcinki – wszystkie do odsłuchania pod linkiem: Podcast Pracodawca Godny Zaufania.

  1. Gość: Janusz Komurkiewicz, członek zarządu ds. marketingu w FAKRO, pierwszej w Polsce i drugiej na świecie firmie, która produkuje okna.

Tematyka: Fakro swoją pozycję buduje od początku lat 90 i jak zapewnia mój gość, twórcom firmy od zawsze towarzyszyły idee, które dziś określamy mianem ESG. Rozwijamy ten temat i pytamy: czym dla firmy jest odpowiedzialność społeczna, a także jak zachęcić pracowników do wspólnej pracy, i wcale nie chodzi tu o produkcję okien, ale o pracę na rzecz środowiska i dobrostanu całej załogi.

Link: https://pracodawcagodnyzaufania.pl/podcast-pgz/?playlist=0d39872&video=e7cc0f0

  1. Gość: Piotr Tokarski, prezes zarządu Ceramiki Paradyż

Tematyka: Współczesny szybki rozwój technologii telekomunikacyjnych sprawia, że temat cyfryzacji przedsiębiorstw jest niezwykle interesujący i ważny. Firmy dążą do wdrażania nowych rozwiązań, a od czasu pandemii i ich rola, w tym cyfryzacja kontaktów z pracownikami, nabrała nowego znaczenia. Czym charakteryzuje się nowoczesny pracodawca, oferujący pracownikom takie możliwości? Jak wpływają one na zaufanie pomiędzy pracownikiem a pracodawcą? Czy technologie dają firmom pełną kontrolę nad pracownikiem, rodem z powieści Orwella? Jak być pracodawcą godnym zaufania w dobie cyfrowej transformacji?

Link: https://pracodawcagodnyzaufania.pl/podcast-pgz/?playlist=0d39872&video=6a0ec03

  1. Gość: Marek Kuzaka, prezes AMS

Tematyka: Jakimi pracownikami są osoby z niepełnosprawnościami? W podcaście rozmawiamy też, jakie korzyści z ich pracy odnoszą obie strony: pracodawca i pracownik i o tym, że korzyści te są obopólne. Porozmawiamy także o tym że, osoby z niepełnosprawnościami świetnie sprawdzają się w pracy terenowej. A być dobrym pracodawcą to znaczy stawiać na rozwój pracowników i znajdować ich unikalne umiejętności i miejsce pracy, w którym te umiejętności są najlepiej wykorzystane.

Link: https://pracodawcagodnyzaufania.pl/podcast-pgz/?playlist=0d39872&video=5d3b474

  1. Gość: Urszula Jóźwiak, prezeska Fundacji im. XBW Ignacego Krasickiego – organizatora Konkursu „Pracodawca Godny Zaufania”

Tematyka: Kim jest pracodawca godny zaufania i czy warto nim być? Jakie zmiany nastąpiły w polityce pracowniczej na przełomie lat? Jakie trendy panują na rynku pracy? Jakie działania z zakresu polityki pracowniczej realizują pracodawcy? Dlaczego warto inwestować w pracownika?

Link: https://pracodawcagodnyzaufania.pl/podcast-pgz/?playlist=0d39872&video=f125cf9

Zapraszamy do słuchania i śledzenia kolejnych podcastów

Podcasty powstały w ramach zadania publicznego pt. „Rozwój misyjny i instytucjonalny Fundacji im. XBW Ignacego Krasickiego”, które sfinansowane jest ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030.

 

Udostępnij