Przejdź do treści

Paweł Borys, PFR: Na rynku finansowym mamy do czynienia z rewolucją związaną z ESG

Czy polskie firmy wiedzą, że już wkrótce będą musiały przygotowywać raporty niefinansowe? Czy Polska ma środki finansowe na transformację energetyczną? – na te pytania odpowiedział Paweł Borys, Prezes Zarządu Polskiego Funduszu Rozwoju, z którym rozmawialiśmy podczas 30. edycji Welconomy Forum in Toruń.

Regulacje związane z zasadami ESG są pozytywnym trendem; na inwestycje związane z transformacją energetyczną potrzebujemy setki miliardów złotych pochodzących z różnych źródeł; Polska robi olbrzymi skok w branży fotowoltaicznej; potężne wiatrowe inwestycje na Bałtyku będą transformacyjne dla gospodarki – to tylko niektóre z przemyśleń Prezesa Pawła Borysa.

Zapraszamy do obejrzenia wywiadu:

Jubileuszowa 30. edycja Welconomy Forum in Toruń odbyła się w dniach 3-4 kwietnia. Naukowcy, przedsiębiorcy, przedstawiciele rządu i samorządowcy, przyjechali do miasta Mikołaja Kopernika, aby rozmawiać o ekonomii i problemach współczesnej cywilizacji. Toruńskie Forum jest jedną z najważniejszych konferencji gospodarczych w Polsce. Co roku uczestniczy w niej ponad półtora tysiąca osób.

Forum zostało objęte patronatem honorowym przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej oraz Piotra Całbeckiego – Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego

oESG.pl i RaportCSR.pl były wśród medialnych partnerów wydarzenia.

Źródło: https://raportcsr.pl/pawel-borys-pfr-na-rynku-finansowym-mamy-do-czynienia-z-rewolucja-zwiazana-z-esg/

Udostępnij