Przejdź do treści

Platforma Envirly pomoże zarządzać śladem węglowym organizacji

Platforma Envirly to narzędzie do kompleksowego zarządzania śladem węglowym organizacji. Odpowiada na potrzeby dzisiejszego świata i pomaga firmom walczyć ze zmianami klimatu, które niebawem mogą stać się nieodwracalne.

Obowiązek raportowania ESG zgodnie z dyrektywą CSRD od 2024 roku stopniowo będzie obejmował firmy zaczynając od największych przedsiębiorstw. Regulacje dotkną jednak prawie wszystkich przedsiębiorców. Jeśli firma będzie kontrahentem innej, objętej już obowiązkiem raportowania, zostanie zapytana o swój ślad węglowy. Firmy chcą się przygotować do nadchodzących zmian, a platforma Envirly ma im w tym pomóc.

Rozwiązanie Envirly oparte jest na trzech fundamentach:

  • Pierwszy to Inteligentne agregowanie danych celem wskazania, ile CO2 generują poszczególne procesy w organizacji.
  • Następnie dane są analizowane by ocenić, jakie działania należy podjąć, aby ograniczyć emisję. Temu procesowi poświęciliśmy bardzo dużo uwagi i jest u nas wyjątkowo zaawansowany. Dodatkowo do predykcji tworzymy tzw. emisyjny bliźniak organizacji który pomaga zrozumieć, które elementy są “gorącymi punktami” i przyczyniają się do największej emisji CO2 w stosunku do średnich z branży.
  • W trzecim kroku generujemy inteligentne rekomendacje działań, jakie należy podjąć, aby ograniczyć emisję. Dostarczamy także plan i cele dekarbonizacyjne. Na koniec umożliwiamy analizę w czasie rzeczywistym zmian poziomu emisji oraz śledzenie poziomu działań offsetujących.

Narzędzie Envirly nie jest więc jedynie kalkulatorem a platformą do kompleksowego zarządzania śladem węglowym.

 

Platforma, poza wymienionymi czynnikami, wspomaga raportowanie ESG podsuwając gotową część do sekcji “Environment”. To ogromna wygoda dla klientów. Po wprowadzeniu niezbędnych danych, użytkownik może wygenerować gotowy raport w części związanej ze śladem węglowym. Jest to duże ułatwienie dla przedsiębiorców, ponieważ mogą mieć pewność, że takie zestawienie jest w pełni zgodne ze wskaźnikami proponowanymi przez CSRD. Pod tym podpisujemy się obiema rękoma – podsumowuje Paulina Klimiuk.

Więcej: https://envirly.pl/

Udostępnij