Przejdź do treści

Podsumowanie Super Bonusu z udziałem Igi Świątek

Kapitan Dobrej Drużyny PZU Iga Świątek wzięła udział w konferencji poświęconej podsumowaniu kolejnych działań tego ogólnopolskiego programu PZU, a w szczególności konkursu Super Bonus. Znamy już jego piętnastu laureatów, z których każdy otrzyma sprzęt lub odzież sportową o wartości 10 tys. złotych. W sumie w Dobrej Drużynie PZU jest już ponad 132 tys. młodych zawodników, których wspólną pasją jest sport. Najlepsza polska tenisistka zachęca, aby dołączali do nich kolejni.

Podczas konferencji prasowej 18 września br. w PZU Park w Warszawie zostały podsumowane najważniejsze cele zrealizowane w ciągu 2 lat funkcjonowania ogólnopolskiego programu prewencyjnego Dobra Drużyna PZU, stworzonego przez największego polskiego ubezpieczyciela. W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele PZU, Iga Świątek oraz młodzi zawodnicy z klubów, które uzyskały dofinansowanie w ramach dodatkowego konkursu – Super Bonusu. Wszystkim udzieliła się pozytywna sportowa energia.

Dobra Drużyna PZU stale rozwija się, realizując swój główny cel, jakim jest aktywizacja ruchowa dzieci i młodzieży z całego kraju oraz wyrównywanie szans uprawiania sportu przez dzieci z mniejszych miejscowości. Wsparcie z programu otrzymało dotąd już ponad 132 tys. młodych zawodników. Rosnąca nieustannie ich liczba potwierdza nie tylko potrzebę dofinansowania sportu w lokalnych ośrodkach, lecz także wzrastającą wśród dzieci chęć trenowania różnych dyscyplin.

W czerwcu br. ogłoszono listę beneficjentów drugiej edycji programu prewencyjnego Dobrej Drużyny PZU. W jej ramach wsparcie od PZU w wysokości 5, 10 lub 15 tys. zł otrzyma kolejnych 52 tys. zawodników z 450 klubów, związków sportowych, stowarzyszeń, fundacji, uczniowskich klubów i ludowych zespołów sportowych z całej Polski. Dofinansowanie celowe można przeznaczyć na zakup sprzętu, wynajem obiektów w celu organizacji treningów i zawodów, transport na zawody oraz wpisowe do udziału w rozgrywkach i zawodach sportowych.

Organizacje, które nie znalazły się w gronie beneficjentów tegorocznej edycji programu prewencyjnego, otrzymały dodatkową szansę na zdobycie nagrody w postaci sprzętu lub odzieży sportowej o wartości 10 tys. zł. By z niej skorzystać, musiały przygotować i poddać pod głosowanie internautów zdjęcia swoich „cieszynek”.  Akcja spotkała się z ogromnym odzewem, w plebiscycie oddano aż pół miliona głosów. Podczas konferencji poznaliśmy piętnastu laureatów konkursu Super Bonus, który angażował zarówno 306 podmiotów, starających się o wsparcie Dobrej Drużyny PZU, jak również ich lokalne społeczności. Są to: Ludowy Uczniowski Klub Sportowy Luks Chełmno, Chojnicki Klub Sportowy KOLEJARZ Chojnice, Uczniowski Klub Sportowy „AS” Czempiń, Uczniowski Klub Sportowy Tomita, Pływacki Klub Sportowy „ORKA” Herby, KS ” Hardzi” Jaroszowiec, Uczniowski Klub Sportowy Sp 27 W Katowicach, Klub Bokserski Sicarios Koszalin, Klub Sportowy Iskra Krasne, Ludowy Klub Sportowy „JAWOR” w Krzemienicy, Klub Sportowy „Społem”, Akademia Piłki Nożnej Sportowiec Modlniczka, Klub Sportowy „Szczypiorniak” Olsztyn, Uczniowski Klub Sportowy Azymut Siedliska i Klub Sportowy Ursus Warszawa.

Nagrodzone zdjęcia można znaleźć na stronie https://www.pzu.pl/dobra-druzyna/akcja-super-bonus. Reprezentanci zwycięskich klubów spotkali się w Warszawie z Igą Świątek i otrzymali od niej oraz przedstawicieli PZU i PZU Życie symboliczne czeki-promesy o wartości 10 tys. zł.

Najlepsza polska tenisistka i kapitan Dobrej Drużyny PZU również zachęca dzieci do treningów. Jak podkreślała Iga Świątek, najważniejsze dla młodych zawodników są pasja i radość z podejmowania aktywności fizycznej,  a to, jaka dyscyplina stanie się ich ulubioną i czy ich zamiłowanie do sportu pozostanie na poziomie amatorskim, czy może przejdą na poziom profesjonalny, przyjdzie z czasem.

Udostępnij