Przejdź do treści

Prof. Piotr H. Skarżyński ze statuetką Wektora 2023

Prof. Piotr H. Skarżyński, członek zarządu Centrum Słuchu i Mowy MEDINCUS, otrzymał Wektora Pracodawców RP za działania wpływające na poprawę jakości globalnej medycyny i ochrony zdrowia. Tegoroczne Wektory, to 22. edycja konkursu wyróżniającego osoby i firmy, które wniosły szczególny wkład w rozwój przedsiębiorczości w Polsce.

 

W sobotę, 13 stycznia 2024 r. odbyła się uroczysta Gala Pracodawców RP, podczas której już po raz 22. wręczono Wektory. To wyróżnienia dla wybitnych osobistości ze świata biznesu, polityki, kultury i mediów, które w szczególny sposób wpływają̨ na rozwój krajowej gospodarki, wskazują̨ nowatorskie rozwiązania oraz przyczyniają̨ się̨ do rozwoju społecznego i kulturalnego w Polsce.

Podczas uroczystości „Wektorem 2023” wyróżniony został członek zarządu Centrum Słuchu i Mowy MEDINCUS – prof. Piotr H. Skarżyński za, poparty międzynarodowym uznaniem, rozwój globalnej medycyny oraz wyjątkowe osiągnięcia i innowacje w zarządzaniu ochroną zdrowia. Kapituła doceniła także naukowy wkład Profesora w kształtowanie standardów stosowanych w leczeniu oraz zaangażowanie w tworzenie nowych rozwiązań w dziedzinie chirurgii, a także diagnozy osób zmagających się z chorobami laryngologicznymi.

Odbierając tę nagrodę czuję się doceniony nie tylko jako jednostka, ale również jako przedstawiciel sektora medycznego i ochrony zdrowia – podkreślił prof. Piotr H. Skarżyński. – To dla mnie ogromny zaszczyt i motywacja do dalszej pracy na rzecz poprawy jakości życia i zdrowia naszych pacjentów oraz rozwoju polskiej ochrony zdrowia – dodał.  

Prof. Piotr H. Skarżyński jest uznanym w Polsce i na arenie międzynarodowej otorynolaryngologiem, audiologiem i foniatrą. Oprócz funkcji członka zarządu Centrum Słuchu i Mowy MEDINCUS pełni także funkcję dyrektora ds. nauki i rozwoju w Instytucie Narządów Zmysłów oraz prezydenta-elekta Międzynarodowej Rady Doradczej Amerykańskiej Akademii Otolaryngologii.

Obok prof. Piotra H. Skarżyńskiego, wśród laureatów znaleźli się m.in.: Robert Dobrzycki, prezes zarządu Panattoni Europe oraz Joanna Makowiecka-Gatza, prezes zarządu w Grupie Bouygues. Tegoroczną galę uświetniło także wręczenie Super Wektora Pracodawców RP. Nagrodę przyznano Szymonowi Hołowni oraz Władysławowi Kosiniakowi-Kamyszowi za stworzenie koalicji Trzecia Droga jako alternatywy dla pozostałych ugrupowań na polskiej scenie politycznej.

Udostępnij