Przejdź do treści

Rusza 3. edycja Carbon Footprint Summit. Hasło imprezy: Równowaga

Zdjęcie lasu

W październiku Hala Cracovia w Krakowie stanie się przestrzenią zrównoważonego rozwoju i odpowiedzialnego biznesu za sprawą 3. edycji Carbon Footprint Summit. Na uczestników czekają: część konferencyjna, wystawiennicza i warsztatowa. Wstęp oraz udział we wszystkich aktywnościach są bezpłatne.

Hasłem przewodnim 3. edycji Carbon Footprint Summit jest RÓWNOWAGA. Wydarzenie odbędzie się w piątek i sobotę 7 i 8 października 2022 roku w Hali Cracovia w Krakowie, w godz. 9:00-17:00. Wstęp oraz udział, za wyłączeniem warsztatów ESG i STREFY Dobrostanu, są bezpłatne. Zapisy na wydarzenie są prowadzone przez formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie internetowej wydarzenia.

W programie wydarzenia, którego organizatorem jest Carbon Footprint Foundation, znalazły się m.in. Międzynarodowa Konferencja z obszaru ESG (środowisko, społeczna odpowiedzialność biznesu oraz ład korporacyjny), prezentacja firm w obszarze zrównoważonego rozwoju, Targi Pracy Fair Job Fairs, Hackathon EcoTech, a także dwie premiery: autorskiego znaku towarowego dla produktów i usług – Carbon Footprint Approved oraz Raportu Fundacji.

Oferta Carbon Footprint Summit skierowana jest do przedstawicieli odpowiedzialnego biznesu: kadry zarządzającej, specjalistów ds.CSR, HR, PR, marketingu; przedstawicieli organizacji NGO, dziennikarzy i osób pracujących w mediach, przedstawicieli administracji publicznej, studentów oraz wszystkich zainteresowanych działaniami na rzecz zrównoważonego rozwoju.

Dla osób chcących poznać najnowsze trendy w zakresie ESG przygotowano część konferencyjną i trzy bloki tematyczne: #FACTS, #TECH i #IDEA. Wsparcie merytoryczne konferencji zapewnią eksperci ze świata biznesu, nauki i mediów oraz przedstawiciele partnerów 3. edycji Carbon Footprint Summit: Columbus Energy, Saule Research Institute, Fakro i AMS.

Część konferencyjną rozpocznie premiera Raportu Carbon Footprint Foundation pt: “Co Polki i Polacy wiedzą o śladzie węglowym”, prezentującego wyniki rocznych badań na temat świadomości społeczeństwa w zakresie śladu węglowego oraz ESG. Później odbędą się prelekcje ekspertów oraz interdyscyplinarne panele dyskusyjne w następujących tematach:

  1. „Zielona ekonomia czyli ESG w biznesie”,
  2. „Od technologii do ekonomii – niezależność energetyczna przedsiębiorstw, bezpieczeństwo, zmiany legislacyjne”,
  3. „Organizacja w równowadze – dobrostan pracowniczy i klimatyczny, personal branding”.

 

Portal „Świat OZE”, patron medialny 3. edycji Carbon Footprint Summit 2022 jest pomysłodawcą panelu dla dziennikarzy pt. “Jak mówić o zmianach klimatu w mediach? Rola dziennikarzy w dyskusji o problemach środowiskowych i klimatycznych”, który odbędzie się na zakończenie konferencji.

Równolegle, będzie można uczestniczyć w warsztatach ESG dla biznesu, w tym z analizy śladu węglowego. Zostanie zaprezentowane autorskie narzędzie Carbon Footprint Foundation do liczenia emisji – kalkulator śladu węglowego. Konferencję zakończy wręczenie statuetek w konkursie Carbon Footprint Summit Awards 2022 w 5 kategoriach: Innowacja Technologiczna, Promotor Nauki i Wiedzy, Eco Influencer Roku, Zielona Gmina oraz Odpowiedzialny Pracodawca.

8 października 2022 roku, w sobotę, organizatorzy we współpracy m.in. z Miastem Kraków, IOŚ-PIB, SEG, GPW, Forum Odpowiedzialnego Biznesu, portalem CSR Info, Fundacją Kraków Miastem Startupów, Krakowskim Parkiem Technologicznym, portalem NGO, inicjatywą Rodzice dla Klimatu, Fundacją Kupuj Odpowiedzialnie, RoślinnieJemy czy Food Fakty; przygotowali specjalnie zorganizowane STREFY: warsztatową, autorską, dobrostanu, dzieci, ucznia (gra miejska), elektromobilności, slow fashion i inne.

Drugi dzień zamknie koncert zrealizowany w ramach projektu Carbon Footprint Foundation dla branży muzycznej i kreatywnej – “Zielona Partytura”, którego Ambasadorką jest Misia Furtak – kompozytorka, autorka i wokalistka, a producentką Ula Nowak – dziennikarka i producentka muzyczna.

Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.carbonfootprintsummit.com.

Udostępnij