Przejdź do treści

Światowy Dzień kremu Nutella®

Już od 18 lat, 5 lutego, miłośnicy kremu Nutella® z całego świata dzielą się swoimi doświadczeniami i kulinarnymi pomysłami, aby świętować Światowy Dzień kremu Nutella #WorldNutellaDay. Którego produkcja jest przykładem zrównoważonej strategii Grupy Ferrero.

Jak informuje globalny potentat: „Niepowtarzalnym smakiem kremu Nutella® można cieszyć się każdego dnia wymyślając nowe przepisy lub tradycyjnie – robiąc z rodziną i przyjaciółmi naleśniki i pankejki. Na stronie www.nutella.pl znaleźć można mnóstwo atrakcyjnych przepisów, a także porady jak zrobić idealne naleśniki i pankejki.

Światowy Dzień kremu Nutella to wyjątkowy dzień, w którym można dzielić się swoimi przepisami i doświadczeniami z całym światem! Dlatego dzielmy się uśmiechem, jaki daje nam Nutella®! Zachęcamy do dzielenia się swoimi pomysłami na świętowanie oraz przepisami z kremem Nutella® w mediach społecznościowych i szerzenia radości z celebracji tego dnia”.

Blogerka Sara Rosso a krem

W 2007 roku, amerykańska blogerka Sara Rosso zapoczątkowała świętowanie dnia który jednoczy światową społeczność miłośników kremu Nutella® w mediach społecznościowych.

Fani kremu Nutella® mogą dzielić się swoimi zdjęciami ze świętowania i przepisami w mediach społecznościowych: Twitterze @Nutelladay, Facebooku oraz Instagramie używając hashtagu #WorldNutellaDay. Producent zachęca również do polubienia i śledzenia oficjalnego profilu kremu Nutella na Facebooku, Instagramie oraz na Twitterze (@Nutelladay) oraz odwiedzenia strony www.nutella.com, gdzie można uzyskać inspirujące treści na temat tego, jak celebrować to wydarzenie!

Zrównoważona produkcja

Na korporacyjnej stronie Grupy Ferrero i na stronie dedykowanej kremowi www.nutella.com można dowiedzieć się o zasadach zrównoważonej produkcji dotyczącej tak kremu, jak i wszystkich produktów. Grupa Ferrero podpisała m.in. Kartę Kakao, Kartę Oleju Palmowego i Kartę Orzechów Laskowych które są ważnym elementem polityki zrównoważonego rozwoju.

TUTAJ poznasz zobowiązania Ferrero dotyczące składników kremu Nutella®

Nutella powstała w 1964 roku. Dziś ten popularny krem do smarowania z orzechów laskowych i kakao jest produkowany w 11 zakładach na całym świecie i dostępny dla konsumentów w około 170 krajach. Globalnie Nutella jest sprzedawana od 59 lat. Więcej informacji na www.nutella.com.

Obejrzyj film o zrównoważonym pozyskiwaniu oleju palmowego

Źródło: Ferrero Polska

Udostępnij