Przejdź do treści

Wojciech Trojanowski, STRABAG: Strategię neutralności klimatycznej opisuje nasze hasło: „Work on Progress”

Byłoby dobrze, gdybyśmy kontraktując usługi budowlane do realizacji budowy dróg czy na rozbudowę kolei, stosowali kryteria oceny związane ze zrównoważonym rozwojem i zmniejszeniem emisyjności, a nie tylko brali pod uwagę cenę i termin wykonania – mówi Wojciech Trojanowski, Członek Zarządu STRABAG Sp. z o.o. w wywiadzie dla RaportCSR.pl.

Strategia neutralności klimatycznej, którą opisuje nasze hasło: „Work on Progress”, czyli „praca nad postępem”, jest rozpisana na bardzo wiele długofalowych działań, część z nich już realizujemy. Mamy świadomość, że branża budowlana jest postrzegana jako dość mocno obciążająca środowisko. Zarówno proces pozyskiwania i produkcji materiałów, budowa, jak i powstające obiekty w różnym stopniu obciążają środowisko naturalne. Używamy dużą ilość materiałów i paliw kopalnych – mówi Wojciech Trojanowski, Członek Zarządu STRABAG Sp. z o.o.

Więcej: https://raportcsr.pl/wojciech-trojanowski-strabag-strategie-neutralnosci-klimatycznej-opisuje-nasze-haslo-work-on-progress/

 

Udostępnij