Przejdź do treści

Wolskie Miejsce Aktywności Lokalnej kończy 2 lata

Współdzielnik, Miejsce Aktywności Lokalnej, zlokalizowane w warszawskim Wola Parku przechodzi przemianę i w swoje drugie urodziny otwiera się na nowo. W odpowiedzi na potrzeby klientów, Współdzielnik w ciągu ostatnich tygodni przeszedł transformację, a już w najbliższą sobotę, 18 listopada, z okazji drugich urodzin, otworzy się w nowej, kolorowej odsłonie. Urodzinom Współdzielnika przez cały dzień będzie towarzyszyć seria atrakcji i wydarzeń. 

 

Współdzielnik to unikatowe miejsce w Warszawie, w którym odwiedzający mogą bezpłatnie wymieniać się produktami, dokonywać drobnych napraw oraz brać udział w warsztatach zero waste. W odpowiedzi na potrzeby i oczekiwania klientów, przestrzeń Współdzielnika, pod okiem artystki wizualnej Matyldy Sałajewskiej przeszła gruntowną przemianę. Nowa aranżacja w jej wykonaniu będzie jeszcze bardziej kolorowa i przyjazna.  

 

Współdzielnik to unikalne miejsce, zlokalizowane w jednym z największych centrów handlowych w Warszawie. Tutaj zamiast pieniędzy walutą jest wzajemność. We Współdzielniku nie tylko możemy wymieniać się rzeczami, ale również brać udział w zajęciach edukacyjnych, dokonywać drobnych napraw, a także tworzyć coś samemu, z wydawałoby się, już niepotrzebnych rzeczy. Teraz to miejsce będzie naprawdę piękne i poprawimy jego użyteczność. Dzięki temu zwiększymy liczbę działań edukacyjnych i warsztatowych. – mówi Krzysztof Mikołajewski Dyrektor Wolskiego Centrum Kultury.

 

Współdzielnik to miejsce, którego celem jest aktywizacja lokalnej społeczności wokół tematów recyklingu, ekologii i klimatu. Są to wartości bliskie Ingka Centres, dlatego bardzo nas cieszy, że znalazł swój dom na terenie Wola Parku. Od dwóch lat Współdzielnik stale doskonali swoją działalność i zmienia się, aby coraz lepiej odpowiadać na potrzeby skupionej wokół niego społeczności. Jesteśmy pewni, że zaplanowane zmiany sprawią, że Współdzielnik otworzy się w jeszcze lepszej odsłonie i nie możemy doczekać się efektów, które zobaczymy już 18 listopada. – mówi Emilia Szkudlarek, Dyrektorka Centrum Handlowego Wola Park – współorganizator projektu.

 

Współdzielnik po remoncie będzie jeszcze bardziej przyjazny i sąsiedzki, wyraźnie wyróżniający się spośród komercyjnej oferty Centrum Handlowego. Będzie w nim więcej miejsca na rozmowy o klimacie, kulturalne spotkania i na edukację. Powstaną warunki do nawiązywania wzajemnych relacji i kreowania przedsięwzięć realizowanych wspólnie z mieszkańcami. Współdzielnik to jedyne w Warszawie oraz jedno z pierwszych w Polsce Miejsce Aktywności Lokalnej, które zajmuje się w recyklingiem, ekologią i klimatem na tak szeroką skalę. 

 

Remont Wspóldzielnika oficjalnie zakończy się w dniu drugich urodzin tego wyjątkowego miejsca. Aby wspólnie uczcić otwarcie nowo zaaranżowanej przestrzeni oraz dwa lata działalności, 18 listopada na wszystkich odwiedzających czekają całodzienne atrakcje w duchu zero waste. W specjalnie zaaranżowanych strefach każdy będzie mógł znaleźć coś dla siebie – od rozgrywek Ekopoly i warsztatów krawieckich, przez spotkanie z lokalnym Kołem Gospodyń Miejskich, po ekologiczne warsztaty DIY. 

 

Pełen harmonogram urodzinowych atrakcji jest dostępny na: https://www.facebook.com/events/3459567084355190 

Udostępnij