Przejdź do treści

ESG TV

ESG TV

Najciekawsze pytania i odpowiedzi, relacje z najważniejszych wydarzeń poświęconych ESG.

Warto zobaczyć

Najnowsze wideo

ESG TV. Posłuchaj ekspertów

Więcej

– Żyjemy praktycznie w czasie przedwojennym, co oznacza, że rolą odpowiedzialnego biznesu jest wpieranie sektora zbrojeniowego, edukacji, produkcji żywności i polskiej oraz europejskiej energetyki – stwierdził dr Jacek Janiszewski, przewodniczący rady programowej Stowarzyszenia „Integracja i Współpraca”, które jest organizatorem Welconomy in Toruń.

Do trzech wyjątkowych wyzwań przed którymi stanęła w ostatnich latach ludzkość, dr Jacek Janiszewski zaliczył Covid, wojnę między światem niedemokratycznym a światem demokratycznym, oraz sztuczną inteligencję. Co tłumaczy przewodnie hasło tegorocznego Welconomy: „Polska, Europa, Świat – Era zmian”. Jest to szczególny czas w historii świata, w którym prawdopodobnie naszych kilka pokoleń funkcjonuje w przestrzeni której dotychczas nie było i buduje przestrzeń, która będzie funkcjonowała przez następne setki lat – stwierdził dr Janiszewski. Pytany o przyczyny protestów rolników dr ocenił, że Unia Europejska skostniała i zaczęła popełniać błędy. Wyjaśnił również, co wpłynęło na rekordową liczbę uczestników tegorocznego Welconomy.

Rozmowę przeprowadziliśmy, co oczywiste, podczas XXXI Welconomy Forum in Toruń.

Opinie i case studies

Jak robią to inni

Zadanie publiczne Rozwój misyjny i instytucjonalny Fundacji im. XBW Ignacego Krasickiego sfinansowane jest ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030. Dofinansowanie 347 000 zł.