Przejdź do treści

Krzysztof Krystowski Dyrektorem Generalnym Grumman Corporation

Krzysztof Krystowski został Dyrektorem Generalnym Grumman Corporation na Polskę. Do jego zadań będzie należała realizacja strategii rynkowej koncernu, plan rozwoju biznesu oraz relacje rządowe w Rzeczpospolitej Polskiej.

Northrop Grumman jest jednym z najważniejszych partnerów dla polskiej armii. Koncern jest zaangażowany we wspieranie Rzeczpospolitej Polskiej, w procesie modernizacji jej obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej. Rząd Rzeczpospolitej Polskie wybrał Zintegrowany System Dowodzenia Obroną Przeciwlotniczą i Przeciwrakietową (IBCS) oferowany Northrop Grumman. Ma on być centralnym elementem strategii modernizacji państwa, w ramach programu obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej średniego zasięgu Wisła. Będzie to innowacyjna zdolność.

Nad powyższym projektem czuwa Zespół Programu Zintegrowanej Obrony Przeciwlotniczej i Przeciwrakietowej realizuje zadania w zakresie zarządzania procesami pozyskania i wdrożenia do Sił Zbrojnych Rzeczpospolitej Polskiej przeciwlotniczych i przeciwrakietowych zestawów rakietowych średniego zasięgu Wisła oraz przeciwlotniczych zestawów rakietowych krótkiego zasięgu Narew. Obejmuje on przygotowanie i przeprowadzanie postępowań o udzielenie zamówienia publicznego oraz zawieranie i nadzorowanie umów w obszarze kompetencyjnym Zespołu.

„Northrop Grumman ma długoterminowe, strategiczne zobowiązanie do współpracy z polskim rządem oraz lokalnymi partnerami w celu opracowania bogatego wachlarza możliwości, które pomogą w utrzymaniu trwałego bezpieczeństwa.” – Uważa Stephen O’Bryan – wiceprezes korporacji i globalny dyrektor ds. rozwoju biznesu w Northrop Grumman. – „Krzysztof Krystowski, posiada bogate doświadczenie w zakresie przemysłu i polityki publicznej. Jestem przekonany, że wesprze on jako Dyrektor Generaln Grumman Corporation na Polskę aktywność koncernu. Oceniamy, że popyt na produkty koncernu stale zwiększa się. Potwierdzają to rosnące międzynarodowe, w tym polskie wydatki na obronę. Przyczyną jest konieczność sprostania zmieniającym się zagrożeniom”. – Twierdzi Stephen O’Bryan – wiceprezes korporacji i globalny dyrektor ds. rozwoju biznesu w Northrop Grumman.

Northrop Grumman Corporation to amerykański globalny koncern technologiczny. Powstał w 1994 roku w wyniku przejęcia przez Northrop Corporation wytwórni lotniczej Grumman Corporation. Northrop Grumman Corporation jest spółką publiczną, notowaną na Nowojorskiej Giełdzie Papierów Wartościowych (NYSE). Northrop Grumman jest jednym z przedsiębiorstw „wielkiej piątki” amerykańskiego przemysłu obronnego, trzecim na świecie dostawcą produktów i usług obronnych oraz największym producentem okrętów.

Northrop Grumman prowadzi działalność operacyjną w zakresie technologii informacyjnych, elektroniki, astronautyki i aeronautyki oraz okrętownictwa. W ramach tej działalności, produktami koncernu są: produkty wojskowe (systemy zarządzania i kontroli; wielkie systemy informacyjne; systemy obrony antybalistycznej; zaawansowane systemy radarowe; bezzałogowe aparaty latające; systemy wsparcia, logistyczne i treningowe; systemy laserowe wysokich energii; okręty z napędem jądrowym i konwencjonalnym; systemy satelitarne) i produkty cywilne (cywilne systemy informacyjne; systemy satelitarne; systemy informacyjne opieki zdrowotnej).

Centrala Northrop Grumman Corporation w mieście Falls Church w północnej części stanu Wirginia w Stanach Zjednoczonych Ameryki. Koncern zatrudnia pond 98.000 pracowników.

Dr Krzysztof Krystowski jest polskim ekonomistą i menedżerem. Ukończył Wydział Zarządzania i Informatyki Akademii Ekonomicznej im. Oskara Langego we Wrocławiu. Uzyskał tytuł MBA na Wyższej Szkole Zarządzania Polish Open University i Oxford Brookes University, a także ukończył studia doktoranckie w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

Dr Krzysztof Krystowski w latach 2003-2006 był podsekretarzem stanu w Ministerstwie Gospodarki. W latach 2004–2006 był przewodniczącym rady Fundacji „Centrum Innowacji” FIRE, zajmującej się pomocą małym i średnim przedsiębiorstwom innowacyjnym. W latach 2006–2011 pracował jako menadżer w Grupie Avio – globalnej firmie przemysłu lotniczego. W latach 2012–2013 był prezes zarządu Bumar sp. z o.o. i Polskiego Holdingu Obronnego. W 2015 r. został prezesem i dyrektorem zarządzającym PZL-Świdnik. Od 2016 do 2018 r. był wiceprezesem Finmeccanica Helicopter Division. Był także wiceprezesem Leonardo Helicopters na Polskę. W 2020 roku został wybrany Wiceprezesem European Clusters Alliance (ogólnoeuropejskiej organizacji reprezentującej ponad 150.000 innowacyjnych europejskich przedsiębiorstw) oraz jednym z pięciu przedstawicieli (reprezentacja przed Komisją Europejską) European Aerospace Cluster Partnership.

Dr Krzysztof Krystowski był członkiem Rady Głównej PKPP Lewiatan oraz Narodowej Rady Ekologicznej przy Prezydencie Rzeczpospolitej Polskiej, jak również Rady Przemysłowo–Obronnej przy Ministrze Obrony Narodowej. Jest Prezesem zarządu Związku Pracodawców Klastry Polskie i prezes zarządu Śląskiego Klastra Lotniczego oraz wiceprezydentem Pracodawców Rzeczpospolitej Polskiej.

Źródło: Krzysztof Krystowski Dyrektorem Generalnym Grumman Corporation – Agencja Informacyjna (agencja-informacyjna.com)

Udostępnij