Przejdź do treści

Adamed Pharma najlepszym pracodawcą branży farmaceutycznej

Adamed Pharma znalazł się na pierwszym miejscu wśród pracodawców branży farmaceutyczno-biotechnologicznej w prestiżowym Rankingu Forbes Polska: Poland’s Best Employers 2023 – Najlepsi Pracodawcy w Polsce 2023. Redakcja przygotowała ranking wraz z międzynarodowym instytutem badawczym Statista. Badanie objęło ok. 1900 najlepszych pracodawców z 25 branż, zatrudniających co najmniej 250 osób.

 

Zwycięzców trzeciej edycji rankingu Forbes Polska, wyłoniono na podstawie analizy ankiet wypełnionych przez pracowników dużych firm, które wzięły udział w badaniu.

Tytuł przyznawany jest na podstawie badania opinii, przeprowadzonego przez międzynarodowy instytut badawczy Statista, który od wielu lat publikuje rankingi najlepszych pracodawców na całym świecie.

Adamed zajął 1. miejsce w kategorii Farmaceutyka i Biotechnologia oraz 19. miejsce w pełnym zestawieniu spośród 300 rankingowych firm.

Mijający rok był wyjątkowo trudny, po fali pandemicznych problemów pracodawcy wszystkich branż mierzą się z rekordowo wysoką inflacją i wyższymi kosztami prowadzenia działalności. Dla firmy sektora farmaceutycznego czas ten niósł dodatkowe wyznawania. Odpowiedzialność za życie i zdrowie pacjentów, które leży u podstaw sensu działania Adamed Pharma – to dodatkowy czynnik, który wpływa na zaangażowanie Współpracowników Adamed. To właśnie ta odpowiedzialność i poczucie misji – tworzą unikatowe środowisko pracy. Pomimo wyzwań makroekonomicznych, z jakimi mierzy się współczesna gospodarka, Adamed nie przestał inwestować w rozwój najcenniejszego aktywu – Współpracowników, zaplecza infrastrukturalnego oraz projektów badawczo-rozwojowych. Firma od 2001 r. przeznaczyła niemal 2,1 mld zł na inwestycje i działalność badawczo-rozwojową.

– Świat, który znaliśmy jeszcze pięć lat temu, nie istnieje. Pandemia COVID-19, wojna w Ukrainie, świadomość wyzwań związanych ze zmianami klimatycznymi sprawia, że musimy zmienić dotychczasowe strategie działania. By móc szukać innowacyjnych rozwiązań, wdrażać w życie odważne decyzje, potrzebujemy ludzi, którzy mają w sobie ciekawość świata, poczucie zaangażowania i odpowiedzialności. Którzy mają w sobie ducha founder’s mentality i zależy im na rozwoju naszej firmy. Jestem dumna, ze właśnie tacy ludzie tworzą Adamed – mówi dr n. med. Małgorzata Adamkiewicz, Współwłaścicielka i Przewodnicząca Rady Nadzorczej Adamed Pharma.

Adamed powstał dzięki pasji założyciela do medycyny i chęci rozwiązywania nierozwiązanych problemów medycznych, w odpowiedzi na potrzeby pacjentów. Firma rozwijała się dzięki własnej myśli intelektualnej i patentom. Misją Adamed od początku istnienia jest odpowiadanie na kluczowe wyzwania współczesnej medycyny. By móc ją realizować właściciele od startu działalności przekazywali odpowiedzialność i decyzyjność Współpracownikom w duchu koncepcji founder’s mentality. Adamed tworzą ludzie, którzy dzięki swojej pasji i zaangażowaniu skutecznie wpływają na rozwój firmy a jednocześnie sami się rozwijają wraz z jej dynamicznym wzrostem. Badanie OHI przeprowadzone przez firmę McKinsey w Adamed pokazało, że Współpracowników wyróżnia bardzo wysoki poziom odpowiedzialności na poziomie 83%.

– Szczególnie ważne jest dla nas przyjazne, bezpieczne i angażujące środowisko pracy. Dbając o komfort w pracy i poza nią mamy szeroką ofertę benefitów, dopasowaną do różnych grup współpracowników. Ze względu na dużą świadomość w zakresie zdrowia publicznego, zachęcamy naszych współpracowników do korzystania z bezpłatnych akcji profilaktycznych i programu ZDROWIE NA 5. Dzięki takiemu podejściu budujemy zaangażowany, silny i zdrowy zespół – Tomasz Krzak, Dyrektor Rozwoju Ludzi, Kultury i Organizacji Adamed Pharma.

Wszystkim swoim Współpracownikom, Adamed oferuje dostęp do najnowocześniejszych technologii i narzędzi. Dba o możliwość rozwoju i szkoleń. Adamed dokłada wszelkich starań, aby stworzyć szansę dla indywidualnego rozwoju, dopasowanego do zainteresowań i umiejętności w ramach przygotowywanych corocznie indywidualnych planów rozwojowych. Najlepsi Współpracownicy mają szansę na kursy i szkolenia na międzynarodowych uniwersytetach takich jak: London Business School, Insead, Stanford University. Mając na uwadze różne potrzeby każdego ze Współpracowników, dajemy możliwość samodzielnego wyboru interesujących świadczeń. W firmie tworzone są programy talentowe powiązane z biznesem, gdzie angażuje się członków zespołu zarządzającego w dzielenie się wiedzą. To co wyróżnia Adamed to wpływ i podejmowanie decyzji w ramach projektów, które prowadzą Współpracownicy. W Adamed Pharma dba się o to, aby cyklicznie dzielić się ze Współpracownikami informacjami na temat wyzwań, wyników sprzedażowych oraz poziomu realizacji najważniejszych projektów strategicznych w ramach kwartalnych spotkań menedżerskich. I to co najważniejsze, zawsze w ramach organizacji kluczowy jest feedback i wdrażanie konkretnych działań.

– 1. miejsce w segmencie farmaceutyka i biotechnologia dla Adamed, to wyróżnienie które mówi samo za siebie. Jest najlepszym dowodem, że zmierzamy we właściwym kierunku, inwestując w ludzi i rozwijając ich potencjał i możliwości – dodaje Tomasz Krzak, Dyrektor Rozwoju Ludzi, Kultury i Organizacji Adamed Pharma.

Pełna lista laureatów trzeciej edycji rankingu Poland’s Best Employers 2023 – Najlepsi Pracodawcy w Polsce 2023 w majowym wydaniu FORBES POLSKA.

Udostępnij