Przejdź do treści

Lotnisko Warszawa-Radom: w lipcu obsłużyliśmy prawie 23 tys. pasażerów

Lotnisko Warszawa-Radom w lipcu odprawiło 22 943 pasażerów. Od 27 kwietnia 2023, czyli od początku funkcjonowania portu odprawiono ponad 50 tys. podróżnych.

Port lotniczy w Radomiu w lipcu obsłużył 22 943 pasażerów. Tym samym odnotował on większą liczbę odprawionych osób w ciągu jednego miesiąca niż łącznie w ciągu dwóch lat funkcjonowania poprzedniego radomskiego portu. Według danych ULC w latach 2015-2017 ówczesne lotnisko odprawiło 19 538 podróżnych.

PLL LOT będą w sezonie zimowym kontynuować regularne rejsy do Paryża i Rzymu. Biuro podróży Anex Tour będzie oferować zorganizowane wyjazdy na wczasy do Egiptu. Rejsy czarterowe do Sharm el-Sheikh mają wystartować od 27 października. Loty będą obsługiwane przez linię Skyline Express.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyniku, który Lotnisko Warszawa-Radom osiągnęło w ciągu niewiele ponad trzech miesięcy funkcjonowania. Chcielibyśmy, aby lotnisko w Radomiu było postrzegane głównie jako port ukierunkowany na turystykę wypoczynkową i city-break. Dlatego przy pracach nad zimową siatką połączeń, jednocześnie z pozyskiwaniem przewoźników regularnych rozmawiamy z biurami podróży i czarterowymi liniami lotniczymi” – mówi Anna Dermont, rzecznik PPL S.A.

Obecnie z Lotniska Warszawa-Radom realizowane są loty do sześciu kierunków turystycznych: Rzym, Paryż, Preweza, Antalyi, Warna i Tirana.

Źródło: Lotnisko Warszawa-Radom: w lipcu obsłużyliśmy prawie 23 tys. pasażerów – Wasza Turystyka

Udostępnij