Przejdź do treści

3 miesiące do EuroSkills Gdańsk 2023

Już na początku września (5-9.09) w Gdańsku odbędzie się 8. edycja europejskiego konkursu umiejętności branżowych – EuroSkills.

 

Euroskills 2023 to międzynarodowy konkurs umiejętności zawodowych, w którym rywalizować będzie 600 zawodników z 32 krajów o tytuły Mistrza Europy w 43 konkurencjach podzielonych na 6 kategorii: technologia budowalna, sztuka i moda, technologia informacyjna i komunikacyjna, technologia wytwarzana i inżynieria, usługi społeczne, transport i logistyka. Wydarzenie wpisuje się w obchody Europejskiego Roku Umiejętności (European Year of Skills).

Dla wszystkich zarejestrowanych osób, które wezmą udział w wydarzeniu między 5-9 września przygotowano wiele niespodzianek, poza śledzeniem zmagań konkursowych, na widzów będą czekać strefy „Try a skill” – i to właśnie na nich każdy będzie mógł spróbować swoich sił w innych zawodach. Udział w EuroSkills Gdańsk 2023 jest darmowy i wymaga od widzów jedynie rejestracji, która jest możliwa pod linkiem: http://wydarzenia.frse.org.pl/ankieta/905914/euroskills-gdansk-2023-rejestracja.html

EuroSkills Gdańsk organizowany jest przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji, WorldSkills Poland i WorldSkills Europe, w partnerstwie z Miastem Gdańsk, AmberExpo i Polsat Plus Arena Gdańsk. Drużynę polski w przygotowaniach wspiera Fundacja Empiria i Wiedza.

 

Udostępnij