Przejdź do treści

Rola odpowiedzialnego biznesu w czasie przedwojennym

Żyjemy praktycznie w czasie przedwojennym, co oznacza, że rolą odpowiedzialnego biznesu jest wspieranie sektora zbrojeniowego, edukacji, produkcji żywności i polskiej oraz europejskiej energetyki – stwierdził dr Jacek Janiszewski, Przewodniczący Rady Programowej Stowarzyszenia „Integracja i Współpraca”, które jest organizatorem Welconomy Forum in Toruń.

Do trzech wyjątkowych wyzwań przed którymi stanęła w ostatnich latach ludzkość, dr Jacek Janiszewski zaliczył Covid, wojnę między światem niedemokratycznym a światem demokratycznym, oraz sztuczną inteligencję. Co tłumaczy przewodnie hasło tegorocznego Welconomy: „Polska, Europa, Świat – Era zmian”.

– Jest to szczególny czas w historii świata, w którym prawdopodobnie naszych kilka pokoleń funkcjonuje w przestrzeni której dotychczas nie było i buduje przestrzeń, która będzie funkcjonowała przez następne setki lat – stwierdził dr Janiszewski.

Pytany o przyczyny protestów rolników dr Jacek Janiszewski ocenił, że Unia Europejska skostniała i zaczęła popełniać błędy. Wyjaśnił również, co wpłynęło na rekordową liczbę uczestników tegorocznego Welconomy.

 

Udostępnij