Przejdź do treści

Ruszyła wiosenna zbiórka obuwia “Przekaż Wiosnę”

Od 13 do 27 marca firma woshwosh, zajmująca się cyrkularnością obuwia prowadzi akcję zbiórki obuwia dla osób potrzebujących w całej Polsce. Używane buty odświeżą tak by nadać im drugie życie i przekazać najbardziej potrzebującym

Nie wyrzucaj, oddaj potrzebującym

W czasach globalnej walki z problemem nadmiernej konsumpcji i szkodliwym wpływem na środowisko, woshwosh pomaga lokalnie i w zgodzie ze swoim przekonaniem – by zmieniać świat trzeba zacząć od siebie.

Akcja “Przekaż wiosnę” zwraca uwagę na świadomą konsumpcję i ograniczenie śmieci, a także namacalne korzyści z cyrkularności – pomoc potrzebującym i przekazanie już nie używanych butów. Stąd pomysł akcji woshwosh ze zbiórką obuwia i wykorzystanie zaplecza
organizacyjnego i magazynowego firmy do działań społecznych.

– Rocznie produkowane jest na świecie ok. 22 miliardów par butów, 300 milionów wyrzuca się już po roku użytkowania. A przecież zamiast trafiać do kosza mogłyby dostać drugie życie i przydać się tym, którzy naprawdę ich potrzebują. – mówi Martyna Zastawna, pomysłodawczyni zbiórki obuwia oraz założycielka woshwosh.

Postawa proekologiczna i cyrkularność

To nie pierwsza zbiórka, którą organizuje woshwosh. Od 5 lat każdej jesieni woshwosh prowadzi zbiórki obuwia dla osób w kryzysie bezdomności, a wiosną zbiórki obuwia dla osób potrzebujących.

Podczas wszystkich edycji zbiórek woshwosh zebrało i przekazało ponad 180 tysięcy par butów tym, którzy najbardziej ich potrzebują. Ubiegłoroczna wiosenna zbiórka była wyjątkowo, ponieważ wszystkie zebrane buty trafiły do osób uchodźczych w Ukrainie, ponad 27 tirów dostarczyło buty do ośrodków w Polsce, na zachodzie Ukrainy, a także do terenów dotkniętych wojną, takich jak Bucza czy Irpień.

Podczas tej edycji zebrane obuwie, poprzez fundację i organizację charytatywne trafi przede wszystkim do potrzebujących kobiet, dzieci i rodzin, ale także do ośrodków uchodźczych czy organizacji pomocowych, które dostarczą obuwie do Turcji czy Syrii – miejsc dotkniętych trzęsieniem ziemi, gdzie potrzeba obuwia jest ogromna. woshwosh liczy, że wzmożona aktywizacja społeczeństwa w potrzebie i coraz większa świadomość ekologiczna może przyczynić się do jeszcze lepszego wyniku.

Razem możemy więcej

Od kilku edycji woshwosh zaprasza do udziału w zbiórce obuwia inne marki. W tym roku głównym partnerem zbiórki jest firma InPost, która wsparła akcję równowartością 1000 darmowych kodów i zagwarantował 1000 darmowych kodów do Paczkomatów – paczek via Paczkomat, który można uzyskać wysyłając zapytanie e-maila na adres napiszdonas@woshwosh.com. Partnerem głównym jest również Fundacja Deloitte Polska, która będzie zbierać obuwie we wszystkich biurach Deloitte w Polsce. Partnerem zbiórki będzie także Bank BGK, który zbierze obuwie w swoich biurach, a także Stena Recycling, która koordynuje zbiórkę obuwia nie tylko w swoich biurach i oddziałach, ale również u swoich partnerów biznesowych.

Jak pomóc?

Jeśli chcecie dołączyć do akcji, możecie to zrobić na kilka sposobów:
1. Osobista wizyta w woshwosh – dostarczenie butów do showroomu woshwosh, który znajduje się przy ul. Międzyborska 57/65 w Warszawie.
2. Wysyłka butów do pracowni woshwosh: ul. Płochocińska 35 03-044 Warszawa. Ważne, by na przesyłce widniał dopisek: “ZBIÓRKA”
3. Wysyłka za pośrednictwem InPost, który jako partner akcji, gwarantuje 1000 darmowych paczek via Paczkomat (aby uzyskać kod na wysyłkę, należy wysłać maila na adres napiszdonas@woshwosh.com). Ważne, by na przesyłce widniał dopisek: “ZBIÓRKA”

Akcja trwa od 13 do 27 marca

Udostępnij